14 Paź

Kiedy robić USG w ciąży?

Kiedy jesteśmy w ciąży zmienia się dla nas cały świat, a na pierwszy plan wychodzi dobro i zdrowie naszego dziecka. Od razu myślimy o tym, aby udać się do lekarza ginekologa i zrobić wszystkie odpowiednie badania.  

Zaleca się wykonywanie trzech USG w czasie ciąży. Dzięki temu badaniu lekarz może sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli okazałoby się, że jest jakakolwiek nieprawidłowość, lekarz ginekolog kieruje przyszłą mamę do ośrodka referencyjnego, w którym wykonane są jeszcze inne badania płodu. Wiele wad, które zostają wcześnie wykryte można leczyć jeszcze w życiu płodowym, można również przeprowadzać operacje.

Bardzo często wykonywane jest USG przed 10 tygodniem ciąży. To USG nie jest zamieszczone w żadnych standardach, jednak dzięki niemu możemy potwierdzić ciążę, a zatem jest wykonywane dziś niemal powszechnie we wszystkich gabinetach ginekologicznych – usg ciąży warszawa http://cmp.med.pl/pl/opieka-dla-ciebie/cennik/uslugi/items/kategoria/diagnostyka-obrazowa-usg to doskonały sposób na to, aby sprawdzić, czy będziesz mamą. Pierwsze usg ciąży warszawa ocenia bardzo dużo kwestii. Po pierwsze stwierdza lokalizację zarodka – zdarzają się bowiem ciąże pozamaciczne. Po drugie, sprawdza pęcherzyk ciążowy, jego długość oraz obecność czynności serca dziecka. Dzięki  usg można sprawdzić również jak wyglądają narządy rodne kobiety, a także pęcherzyk żółtkowy oraz liczbę zarodków, kosmówek oraz owodni.

Kolejne badanie usg ciąży warszawa powinno odbyć się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Wtedy też sprawdzane jest ryzyko wystąpienia wad. Często nazywane jest ono badaniem usg genetycznym, gdyż często dzięki niemu możliwe staje się wykrycie wad, które można leczyć – dzisiejsza medycyna jest naprawdę niezwykle rozwinięta! Podczas tego usg ciąży warszawa oceniany jest wiek ciąży, budowa zewnętrzna i anatomiczna płodu, a także parametry, obecność kości nosowej oraz przepływ krwi w przewodzie żylnym.

Kolejne usg powinno być wykonane między 18 a 22 tygodniem ciąży. Usg da nam informację o tym, jak rośnie i jak rozwija się dziecko. Oceniana jest m.in. głowa dziecka, szyjka oraz klatka piersiowa, jama brzuszna i kręgosłup. Lekarz zwraca uwagę również na położenie łożyska, ilość płynu owodniowego a także stan szyjki macicy. Również podczas tego usg można dowiedzieć się, jaka jest płeć dziecka.

Ostatnie badanie usg wykonywane jest pomiędzy 28 a 32 tygodniem. Sprawdza się wtedy budowę anatomiczną, położenie łożyska oraz ułożenie dziecka. Warto zrobić każde z tych badań, aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby nasze dziecko przyszło na świat zdrowe!

Usg oka warszawa