14 Paź

Kiedy udać się do okulisty?

Okulista to lekarz powszechnie znany. Właściwie w każdym mieście znajdziemy naprawdę wielu dobrze przygotowanych specjalistów z zakresu okulistyki. Kiedy mieszkamy w okolicach warszawy okulista wola http://cmp.med.pl/pl/aktualnosci/2337-okulista-w-przychodni-centrum-medycznego-cmp-wola będzie doskonałym wyborem. Okulistę odwiedzamy wtedy, gdy mamy problem z naszymi oczami – to zrozumiałe. Jednak chodzimy do niego zdecydowanie za rzadko…

Jednym z najczęstszych powodów dla których wybieramy się do okulisty jest…. Nasza praca i badania, które musimy wykonać. Właściwie badania te mają potwierdzić jedynie, że jesteśmy zdolni do wykonywania pracy. Oczywiście chodzenie do okulisty tylko raz na kilka lat jest zdecydowanie nieodpowiedzialne, zwłaszcza, kiedy chcemy cieszyć się dobrym wzrokiem przez wiele lat.

Druga grupa, która  odwiedza okulistę to rodzice z dziećmi. Często bowiem zdarza się, że problemy z pisaniem oraz czytaniem wynikają z pewnych wad wzroku, które jeśli są wykryte we wczesnym dzieciństwie, mogą zostać skorygowane poprzez odpowiednie ćwiczenia oraz noszenie okularów korekcyjnych. Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko ma jakiś problem z oczami – nie czekaj – okulista wola jest do Twojej dyspozycji!

Kiedy do okulisty?

Kiedy powinniśmy się udać do okulisty? Zawsze kiedy zauważymy jakikolwiek dyskomfort w czasie patrzenia, czytania, oglądania telewizji, czy podczas jazdy samochodem. Jeżeli  bolą Cię oczy, czujesz suchość, jeśli czujesz szczypanie, obraz jest zamglony, a litery się zamazują, koniecznie udaj się do lekarza – okulista wola z całą pewnością Ci pomoże.

Dlaczego omijamy okulistę?

Jednym z powodów jest na pewno trudność zapisania się do okulisty na NFZ. Jednak, nie jest to wytłumaczeniem, ponieważ bardzo często organizowane są akcje, które  gwarantują darmowe badanie wzroku, a jednak wiele osób z problemami nie zapisuje się na nie. Ponadto, kłopoty ze wzrokiem kojarzą się nam również z dużym wydatkiem u optyka. Wydaje się nam, ze okulary są bardzo drogie i że jest to wydatek, który można odłożyć na później. Niestety, im większa wada wzroku, tym wydatek będzie większy. Ponadto, prawdę mówiąc zakup okularów nie jest bardzo kosztowny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie zmienia się ich co tydzień czy co miesiąc. Dobrze dobrane okulary można nosić nawet przez kilka lat, o ile oczywiście wada wzroku nie ulega pogorszeniu. Dlaczego jeszcze omijamy okulistę? Powodem jest jeszcze przeświadczenie, że sami poradzimy sobie z problemami, kupują w drogeriach czy aptekach okulary. Niestety, takie okulary potrafią jeszcze bardziej popsuć wzrok, dlatego należy na nie naprawdę bardzo uważać.