15 Paź

Lekarz ginekolog – jakich lekarzy unikać?

To zupełnie normalne, że szukając lekarza ginekologa chcemy trafić na takiego, który ma spore doświadczeni i kwalifikacje. Najczęściej do ginekologa zgłaszamy się z bardzo ważnymi dla nas problemami – ginekolog warszawa http://cmp.med.pl/pl/zakres-uslug/ginekolog-warszawa-centrum-medyczne-cmp prowadzi nasze ciąże, ale pomaga nam również w dolegliwościach, często bardzo intymnych, które mogą dotknąć nas każdego dnia. Jakich lekarzy zatem odrzucać i jakich ginekologów unikać? Dziś odpowiemy sobie na to pytanie.

Często błędnie oceniamy kompetencje lekarza przez to, że kolejna do niego jest długa, a pod drzwiami jest sporo pacjentów. Myślimy wtedy – skoro tak wiele osób obdarza go zaufaniem, to na pewno ten ginekolog warszawa jest naprawdę dobry. Tymczasem nie zawsze tak musi być. Bardzo często zdarza się, że do słabych lekarzy przychodzi bardzo dużo pacjentów, ponieważ  lekarz taki o zbyt wiele nie pyta i łatwą ręką wypisuje recepty, których potrzebujemy, a przynajmniej wydaje się nam, że ich potrzebujemy. Tacy lekarze nie przeprowadzają odpowiedniego wywiadu, nie dopytują – dla wielu są po prostu wygodnymi ginekologami, jednak, czy na pewno dobrymi? No właśnie  niekoniecznie…  ale o tym przekonasz się dopiero po pierwszej wizycie.

To właśnie po pierwszej wizycie można zastanowić się, czy warto do tego lekarza wracać. Z całą pewnością nie powinno się umawiać jeszcze raz na wizytę u lekarza, który w ogóle nie chciał Cie słuchać. Jeśli lekarz zbywa Cie, nie odpowiada na zadawane pytania oraz zupełnie ignoruje objawy, mówić np. ze to normalne, ze panikujemy i że on wie co ma robić, najlepiej aby do takiego lekarza już nigdy nie wrócić. Nawet, jeżeli to co mówimy niekoniecznie ma związek z dolegliwościami, lekarz musi nas wysłuchać, ponieważ być może jest pomiędzy tym jakiś związek. Kolejna kwestia dotyczy pośpiechu. Zazwyczaj lekarze się śpieszą – niestety, taka jest specyfika tego zawodu. Jednak pospiech pospiechowi nierówny. Nie może iść on z brakiem kompetencji – odczujemy to natychmiast. Jeżeli lekarz ginekolog warszawa nie poświęca Ci odpowiedniej ilości czasu, po prostu zmień lekarza – poszukaj innego!

Ginekologia to bardzo specyficzna specjalizacja. Wiele kobiet czuje się bardzo skrępowanych wizytą u ginekologa, zwłaszcza jeśli jest nim mężczyzna. Dlatego, jeśli czujesz się u konkretnego specjalisty po prostu niekomfortowo, jeśli jego żarty są nie na miejscu również zmień lekarza. Każdy dobry ginekolog warszawa nie pozwala sobie na tego typu zachowanie. Kolejna kwestia, która powinna Cie zaniepokoić to nie zlecanie ważnych badań. Jeśli sama musisz o nie prosić, to coś jest naprawdę nie tak …