11 Wrz

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura wirtualnego?

Coraz więcej młodych przedsiębiorców szuka rozwiązań, które dadzą im mobilność, a jednocześnie nie nadszarpną za bardzo ich kieszeni. Jednym z nich jest biuro wirtualne. Coraz więcej firm oferuje usługę wynajmu na tych zasadach. Widać to po licznych ofertach, które można znaleźć w Internecie pod hasłem „biuro wirtualne Warszawa„. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jakie jest idealne biuro wirtualne? Zapraszamy do lektury.

Możliwość zarejestrowania firmy na adres biura

Niekoniecznie wynajem biura wirtualnego oznacza możliwość zarejestrowania w tym miejscu firmy. Warto zatem sprawdzić, czy dana firma w swojej umowie oferuje takie rozwiązanie.

Świadczone usługi administracyjne

Zanim zdecydujesz się wynająć biuro wirtualne w Warszawie, upewnij się, że będziesz miał tam możliwość korzystania z usług administracyjnych. Dobre biuro wirtualne cechuje nie tylko ekspres do kawy, ale także pełne wyposażenie w sprzęt biurowy.

Poczta – odbieranie i ilość

Upewnij się, czy wybrane przez ciebie biuro wirtualne posiada w zakresie świadczonych usług przekazywanie skanów otrzymanej poczty mailem, czy też musisz każdorazowo stawiać się po pocztę sam. Zwróć uwagę również na limity otrzymywanej poczty.

Renoma i prestiż

Zorientuj się, jaką opinią cieszy się wstępnie wybrane przez ciebie biuro wirtualne. Czy budzi dobre skojarzenia wśród klientów? Sprawdź, czy w pobliżu znajduje się parking oraz czy łatwo dojechać tam innym środkiem lokomocji niż samochód. To buduje twój wizerunek jako przedsiębiorcy otwartego na klienta. Ważne jest też, by adres był łatwy do zapamiętania – to trochę tak, jak z nazwą. Nikt nie zapamięta tej, która ma więcej niż 2 słowa.

Możliwość umawiania spotkań

Jeśli twoja działalność zakłada spotkania z klientami i kontrahentami, wybierz biuro wirtualne w Warszawie, w którym będziesz mógł je zorganizować. Niektóre miejsca tego rodzaju oferują tylko wirtualny adres oraz możliwość przesyłania poczty – są one dobrym rozwiązaniem dla np. copywriterów czy innych zawodów pracujących całkowicie zdalnie.

Pomoc w prowadzeniu księgowości

Bywa, że biuro wirtualne oferuje także porady księgowo – prawne. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wszystko w jednym miejscu.

Całkowity koszt miesięczny

Zdecydowanie, zanim wynajmiesz biuro wirtualne w Warszawie, powinieneś szczegółowo przeanalizować cenę oraz zakres świadczonych usług w abonamencie. To istotne, zwłaszcza jeśli zamierzasz tam zostać na dłużej. Biuro wirtualne powinno być znacznie tańsze od tradycyjnego wynajmu – znajdź takie, które dla ciebie będzie korzystne, byś mógł zająć się tym, na czym znasz się najlepiej.