16 Paź

Nie czekaj z operacją zaćmy

Choroby oczu są bardzo trudne do wyleczenia. Są również bardzo uciążliwe dla osób, które cierpią na różnego rodzaju choroby. Osoba tracąca wzrok traci z nim również nadzieje i często chęć do życia. Nie powinno nas to dziwić – często wiąże się to z koniecznością rezygnacji z wykonywanej pracy i porzuceniem wielu przyjemności oraz aktywności. Jedną z chorób, które często dotykają nasz wzrok jest zaćma. Wiele osób zadaje sobie wtedy pytanie, czy operacje zaćmy warszawa są skuteczne?

Objawy zaćmy

Czym objawia się zaćma? Zaćmę można stwierdzić, jeśli zaobserwujemy u siebie, ze widziany obraz przestaje być ostry. Musimy zatem wciąż inwestować w coraz mocniejsze szkła. Drugi objaw to taki, kiedy bardzo jasne kolory widzimy jako ciemniejsze. Bardzo charakterystyczny objaw to taki, kiedy znacznie lepiej i wyraźniej widzisz wieczorem oraz wtedy  gdy niebo jest zachmurzone, z kolei znacznie gorsze widzenie jest w dzień, kiedy słońce jasno i mocno sieci. Jednak z czasem okazuje się, że widzenie wieczorem i w nocy staje się coraz bardziej utrudnione, aż z czasem widzenie w nocy lub w zaciemnionym pomieszczeniu jest zupełnie niemożliwe. Jeżeli masz takie objawy, powinieneś zgłosić się do lekarza okulisty – operacje zaćmy warszawa http://cmp.med.pl/pl/opieka-dla-ciebie/poradnik-medyczny/2989-operacja-zacmy-w-centrum-medycznym-cmp-piaseczno są dziś bardzo skuteczną metodą na skorygowanie tej wady.

Na czym polegają takie operacje zaćmy warszawa? Ich zadaniem jest usunięcie soczewki, która stała się zmętniała i wczepienie nowej. A kiedy wykonuje się operacje zaćmy warszawa ? Nie ukrywajmy – im wcześniej podejmiemy się operacji tym szanse są największe. Panowało przeświadczenie, że z operacją trzeba czekać jak najdłużej. Jeszcze kilkanaście lat temu zalecano, aby czekać aż soczewka zmętnieje niemal zupełne. Dziś medycyna ma zgoła odmienne stanowisko, chociaż oczywiście operacja może być wykonana w każdej chwili i w każdym stadium choroby. Zabieg ten można wykonać u każdego pacjenta, co jest niezwykle istotne.  Operacje zaćmy warszawa wykonywane są już nawet u kilkutygodniowych dzieci, kiedy mamy do czynienia z zaćmą wrodzoną. Operacji mogą poddać się również osoby starsze.  Warto pamiętać o tym, ze jeżeli zostanie u nas stwierdzona zaćma, nie powinniśmy czekać z zabiegiem. Najlepiej zapisać się na niego tak wcześnie jak to tylko możliwe. I choć zaćmę można operować w każdym stadium to pamiętajmy, że niekiedy zaćma może doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku – nie jest  to sytuacja bardzo często jednak zdarza się, jeżeli czekamy z leczeniem i z operacją bardzo długo. Jeśli tylko masz możliwość poddania się operacji – nie czekaj!