17 Paź

Twoje dziecko jest chore? Nie lekceważ tego!

Kiedy zaczyna chorować dziecko to cały nasz harmonogram się sypie. Okazuje się, że musimy wziąć wolne w pracy, że dziecko nie może pójść do przedszkola lub do szkoły, a zatem pewne są zaległości  w nauce. Co więcej, musimy iść do lekarza i zapewne nasz maluch będzie znów musiał przyjmować lekarstwa.

Niestety, niektórych chorób nie da się uniknąć. Nie ma też  dzieci, które w ogóle nie chorują. Jednak można zrobić wiele, aby zminimalizować niebezpieczeństwo zachorowania lub znacznie skrócić czas choroby. Przede wszystkim należy dziecku podawać witaminy i to nie tylko w czasie zwiększonej zachorowalności np. na grypę, a więc w okresie jesienno zimowym, ale przez cały rok. Ponadto musimy podawać dziecku pełnowartościowe produkty – sami powinniśmy się odpowiednio i zdrowo odżywiać, wtedy będą nas omijały infekcje.

Nie czekaj z odwiedzeniem lekarza!

Jednak, jeśli już przydarzy się jakaś choroba czy infekcja naszemu dziecku, bardzo często popełniamy błąd mówić mu, aby poszło jednak do szkoły z bólem głowy czy też z katarem, albo bólem gardła. Wydaje się nam, ze jeśli damy maluchowi syrop lub coś na gardło, na pewno mu przejdzie. Niestety, bardzo często  infekcja jest tylko przygaszona, a dziecko po kilku dniach staje się jeszcze słabsze i znacznie bardziej chore. Dopiero wtedy udajemy się do lekarza i najprawdopodobniej dziecku zostanie przepisany antybiotyk, których przecież rodzice chcieliby uniknąć. Jednak, często w takiej sytuacji możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie. Dobra przychodnia warszawa http://cmp.med.pl/pl/placowki-medyczne/cmp-chmielna – takich miejsc jest w stolicy bardzo dużo, dlatego najlepiej udać się do lekarza z dzieckiem zawsze wtedy, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy – gdy temperatura jest lekko podwyższona, kiedy dziecko jest rozdrażnione i brak apetytu – przychodnia warszawa to miejsce, w którym lekarze mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i bardzo szybko sprawdzą co dolega maluchowi i jaka infekcja zadomowiła się w jego organizmie. Najczęściej wtedy antybiotyk nie jest jeszcze potrzebny. Dobra przychodnia warszawa to  miejsce, w którym pracuje wielu doskonałych specjalistów. Cokolwiek dolega Twojemu dziecku, szybko to zdiagnozuj, a leczeni będzie krótsze, a Ty będziesz miał mniej  na swojej głowie. To ważne aby reagować na infekcje u najmłodszych tak wcześnie jak tylko o możliwe. To ważne również z tego powodu, że nasze dziecko idąc z infekcją do szkoły czy do przedszkola może zarażać inne dzieci. Nie warto do tego dopuszczać  – przychodnia warszawa jest po to aby Wam pomóc – pamiętaj o tym!